Afyonkarahisar Hurdacı
Afyonkarahisar hurdacı, genellikle çeşitli malzemeleri ayrıştırarak ve sınıflandırarak satışa sunarlar. Bu malzemeler arasında özellikle metal, kağıt ve plastik gibi çeşitli geri dönüştürülebilir atıklar yer alır. Metal hurdalar, genellikle içerdikleri demir, alüminyum, bakır gibi metallerle metal endüstrisindeki yeniden kullanım potansiyelini temsil eder. Bu metaller, hurdacılar tarafından toplandıktan sonra genellikle eritme işlemine tabi tutularak yeni metal ürünleri üretmek üzere metal endüstrisine yönlendirilir.
Kağıt ve karton gibi atıklar, Kars hurdacı tarafından toplandıktan sonra genellikle kağıt fabrikalarına sevk edilir. Bu tesislerde, kağıt ve karton malzemeler özel işlemlerden geçirilir ve tekrar kullanılabilir hale getirilir. Bu süreç, ağaç kesimine gerek duymadan kağıt üretimine katkı sağlar, böylece ormanların korunmasına yönelik çevresel faydaları beraberinde getirir. Kağıt geri dönüşümü, doğal kaynakların sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasına katkıda bulunarak çevresel etkiyi azaltır.