Sponsorlu Bağlantılar

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği ülkemizde en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Fakat Burun ameliyatından çekinen birçok kişi burun dolgusunun tercih ediyor. Bu yönüyle burun dolgusu avantajlı bir uygulamadır. Çünkü burunda kırma ve kesme gibi sert işlemler yapılmaz.

İşlem, yaklaşık 15-20 dakika içerisinde tamamlanır ve hastalar aynı gün normal hayatlarına dönüş yaparlar. Burun dolgusu iyileşme süreci gerektirmez. Ayrıca en büyük avantajı ise burun dolgusu fiyatları her bütçeye hitap edecek özelliktedir.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu burun ucu düşüklüğü ve burun kemeri bulunan kişilere uygulanır. Böylece görsel açıdan daha hoş bir görüntü elde edilir. Burun ameliyatı geçirmiş kişilerde burun dolgusu ile oluşan deformasyonları giderebilirler.

Burun dolgusunun tercih edilmesinin en önemli nedeni kısa sürede yapılması, anestezi gerektirmemesi ve pratik bir işlem olmasıdır. Ayrıca; burun dolgusu fiyatları ameliyata nazaran daha uygundur.

Burun Dolgusu Fiyatları

Her yıl güncellenen burun dolgusu fiyatları 2022 yılında yeniden güncellenerek ilgilenen kişilere klinikler tarafından bilgi verilir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakta doğuştan oluşan ya da sonradan meydana gelen doku kayıplarını gidermek amacıyla kullanılan özlere ve yapılan işlemlere dudak dolgusu ismi verilir. Doğal bir görüntü sunan dudak dolgusu ile dudaklar hacimli bir yapıya kavuşur. Bu kapsamda; dudak dolgusu fiyatları dermal dolgunun kalitesi ve miktarı doğrultusunda belirlenir.

Kişiye ve tercih edilen kliniğe göre dudak dolgusu fiyatları değişir. Bu nedenle dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin öncelikle referans sahibi bir klinik tercih etmesi gerekir. Çünkü kliniğin bu konuda deneyimli olması ortaya çıkacak sonucu doğrudan etkiler. Dermal dolgular vücudun pek çok noktasında kullanılabileceği gibi dudakları şekillendirmek amacıyla da tercih edilir.

İnce dudak yapısına sahip kişilere ve yaşlanma ile birlikte vücudunda hacim kaybı yaşayan kişilere dudak dolgusu uygulanır. Alt ve üst dudağa uygulanan hyalüronik asit içerikli dolgular dudağın estetik ve hoş görünmesini sağlar. Bu nedenle dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler dudak dolgusu fiyatları hakkında araştırma yapar.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen dudak dolgusu öncesi ağrı hissini azaltmak amacıyla anestezik krem kullanılır. Kullanılan bu krem dudakları uyuşturur ve iğnenin etkisi hissedilmez. Daha sonra vücuda uyumlu olarak kullanılan hyalüronik asit ve birtakım medikal malzemeler iğne yardımı ile dudağa enjekte edilir.

İşlem dudaklar istenilen dolgunluğuna ulaşıncaya kadar devam eder. Uygulama sonrası dudaklar genç ve güzel kıvrımlara sahip olur.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial alan burun, ağız ve çene kenarında oluşan çizgiye verilen isimdir. Bu alanda yaşlanma ile beraber oluşan ince çizgiler daha fazla hacim kaybına uğrayarak derinleşir. Bu durum yüze yorgun ve mutsuz bir görünüm olarak geri döner.

Estetik açıdan kişiyi rahatsız eden Nazolabial alan, Nazolabial dolgu ile doldurulur. Derin çizgilerin yapısı incelendikten sonra hyalüronik asit özleri ile bu alana Nazolabial dolgu yapılır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Hasta konforunu üst düzeyde sağlayan nazolabial dolgu öncesi anestezik krem kullanılır ve Nazolabial alan uyuşturulur. Hazırlanan özel karışım iğne yardımı ile bu bölgeye enjekte edilir. Nazolabial alanda oluşan deformasyonlar ortadan kalkıncaya kadar işlem devam eder. Yüzün doğal yapısını kaybetmemesi için dolguyu ölçülü kullanmak gerekir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Medikal estetikte tercih edilen dolgular Nazolabial alanda da kullanılır. Derin çizgiler kontrollü bir şekilde hyalüronik asit ile doldurulur. Dolayısıyla; Nazolabial dolgu fiyatları yüzdeki çizginin derinliği doğrultusunda kullanılacak dolgu miktarına göre belirlenir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu