Gündem

Çin ordusu, çok sayıda ülke ordusuna Kovid-19 aşısı bağışlıyor

Tan, “Çin ordusu Kovid-19 salgınıyla mücadelenin hâlâ çetin olduğu bugünlerde, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in Kovid-19 aşısının küresel kamu ürünü haline getirilmesi taahhüdünü yerine getirerek, ilgili ülkelerin ordularına aşı yardımlarında bulunmaya başladı. Ağustos ayından bu yana Bolivya, Etiyopya, Myanmar, Vietnam, Kamboçya ve Laos’un silahlı kuvvetlerine aşı yardımları yapıldı. Ülkelerin savunma bakanlıkları ve orduları ile salgınla mücadele iş birliğini güçlendirmeye ve zorluklar karşısında yardımlaşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Çin’in bağışladığı aşılar Afrika’ya ulaştı. Çin’in Afrika Birliği misyon temsilcisi Chen Xufeng, teslim edilen son grup aşının Afrika Birliği Komisyonu’nda görev yapan yetkililer ve Afrika ülkelerinin Komisyon’daki temsilcilerinin virüse karşı korunmasında kullanılacağına dikkat çekti.

Salgının Afrika’da ortaya çıkmasından bu yana geçen süre içinde Çin’in 47 Afrika ülkesine aşı yardımı sağladığına işaret eden Chen Xufeng, özellikle Afrika ülkelerini aşı yardımı konusunda ön planda tuttuklarını bildirdi. Chen, Çin’in Afrika başta olmak üzere gelişmekte olan ülkelerin salgınla mücadelesine yardım etmeye devam edeceğini vurguladı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu