Gündem

Doka’dan gündeme uygun yeni seminer; Kıbrıs Meselesi

Bulunduğumuz coğrafyaya uyum sağlamak için köklerimizi daha iyi bilmeliyiz bilincinden hareketle, bir sivil toplum hareketi olarak Belkıs Dorum tarafından kurulan Doka Kültür ve Yaşam Akademisi, her kesimden katılımcının ilgisini çekecek konularda eğitim, seminer ve atölye çalışmaları düzenlemeyi sürdürüyor.

Alanında öncü profesyonellerin eğitimci olarak yer aldığı Doka Kültür ve Yaşam Akademisi’nin son olarak programına aldığı konu “Kıbrıs Meselesi”. Seminerde Doç. Dr. Sevtap Demirci tarafından, Akdeniz’de Sicilya ve Sardunya’nın ardından üçüncü büyük ada olan Kıbrıs’ın tarihi süreç içinde geçirdiği evreler ve nasıl uluslararası bir sorun haline geldiği katılımcılarla paylaşılacak. Bugün Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler ışığında adanın neden bu denli rekabetin merkezinde yer aldığının tartışılacağı programlar 25 Nisan Pazar günü başlayacak ve 4 hafta boyunca her Pazar günü saat 15.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Kıbrıs Meselesi semineri ve Doka Kültür ve Yaşam Akademisi’nde yer alan diğer programlar hakkında detaylı bilgi almak için Instagram’dan @dokakultur hesabını ya da web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu