Düzce Hurdacı
Düzce hurdacı, genellikle aile işletmeleri veya küçük ölçekli şirketler tarafından sürdürülen bir faaliyet alanıdır. Ancak, bu sektörde büyük ölçekli geri dönüşüm şirketleri de önemli bir role sahiptir. Zonguldak hurdacı, atık malzemelerin toplanması, sınıflandırılması ve işlenmesi süreçlerini içerir. Bu süreçler, atıkların çevresel etkilerini azaltarak sürdürülebilir bir döngü oluşturmayı amaçlar.
Genellikle aile işletmeleri, mahallelerindeki atık malzemeleri toplama ve geri dönüşüm sürecine katkıda bulunma amacıyla hurdacılık faaliyetlerine girişir. Bu işletmeler, genellikle yerel ekonomiye katkıda bulunmanın yanı sıra, atıkların doğru bir şekilde yönetilmesine de yardımcı olur. Ayrıca, küçük ölçekli hurdacılık işletmeleri, topladıkları malzemeleri geri dönüşüm tesislerine ulaştırmak ve çeşitli malzemeleri sınıflandırmak gibi görevleri yerine getirerek çevresel sorumluluklarını yerine getirirler.