Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyonun Yöntemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyonun Yöntemleri Nelerdir?

Beşiktaş lazer epilasyon sistemi ülkemizde henüz yeni bir uygulama alanıdır. Bu nedenle insanlar bu yeni sistemi anlamak ve işlem sonrası etkilerini, zararlarını ve yan etkilerinin anlaşılması isteniyor. Lazer epilasyon sistemi son derece güvenilir bir uygulamadır.

Bunun iki ana nedeni vardır. Birincisi; Okmeydanı lazer epilasyon doktorlar ve uzmanlar tarafından uygulanır, ikincisi ise kullanılan ekipmanlar insan derisinin tipine ve yaydıkları dalga boylarına göre ayarlanabilen modern ekipmanlarla işlenir.

Ayrıca ekipmanın verimini artırmak ve cilde verilen zararı en aza indirmek için soğutma sisteminin eklenmesi Şişli lazer epilasyon sisteminin güvenilirliğini artırmaktadır. Açık tenli kişiler lazer ışınının cilde ulaşan kısmını yakalayamamaktadır. Ancak, koyu ten veya siyah kıl tam tersidir. Başka bir deyişle, kıl olmasa bile cilt lazer ışını tutacaktır.

Bu, işlemin zarar görmesine veya yan etkilerine neden olabilir. Bu nedenle siyah kıllı veya koyu tenli kişiler için en ideal cihaz seçilmelidir. Bunun yanı sıra lazer epilasyon alerjiye neden olmaz. Ancak kişi gerekli önlemleri almazsa alerjik reaksiyonlar kaçınılmazdır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonun amacı kıl üreten kök hücrelerin işlevini yok etmektir. Kıl yapısındaki siyah madde (melanin olarak adlandırılır), lazer ışınının ürettiği ani yüksek ısı enerjisini emer ve kıl üreten kök hücrelere zarar verir.

Siyah kıl çok fazla melanin içeren kıllar epilasyondan daha fazla etkilenirken açık renkli kılların etkisi yok denecek kadar azdır. Vücuttaki fazla kıllanma hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir sorundur. Aşırı çıkış; kalıtım, hormonlar veya kullanılan çeşitli ilaçlardan kaynaklanabilir.

Ağda, jilet, iplik, cımbız ve istenmeyen tüyleri gidermek için günümüzde kullanılan kimyasal tüy dökücü ile kalıcı bir çözüm yoktur. Okmeydanı lazer epilasyon yaptırmanın prensibi kıl kökünde bulunan melanin adı verilen renkli maddeyi lazerin etkisi ile ısıya dönüştürülmesi ve ardından ısı enerjisini kullanarak kıl kökünün yok edilmesidir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yönteminin kısa sürede tamamlanabilen bir uygulamadır.  Lazeri kullanmadan önce kıllar jilet ya da makine ile kısaltılmalıdır. Ancak ağda gibi kıl kökünü komple alan uygulamalar yapılmamalıdır. Kılları kestikten sonra lazer cihazı kullanarak bölgedeki kıl köklerini taranır. Ancak uygulamaya başlamadan önce lazer değeri insan derisinin ve kıllarının rengine göre ayarlanmalıdır.

Bu aşamada kişiye en uygun dozun belirlenmesi operasyonun başarısının anahtarıdır. Uygulama yapılacak bölgede doz kişiye göre ayarlanır. İşlem yapılacak bölgenin büyüklüğü de epilasyon süresini etkileyecektir. Süre uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Okmeydanı lazer epilasyon yöntemleri genellikle 6-8 kür tedavi içerisinde tamamlanır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Son teknoloji Beşiktaş lazer epilasyon cihazları sayesinde burun içi ve kulak içi olmak üzere çeşitli bölgelere uygulanabiliyor. Boyun, yüz, koltuk altı, kulaklar, bacaklar, omuzlar, karın ve kalça, sırt, bel, göğüs üstü ile genital bölge lazer epilasyonun uygulandığı bölgelerdir.

Lazer epilasyon yöntemi erkekler için de uygundur. Ayrıca bu prensip kadınlarla aynıdır. Lazer epilasyon uygulaması için kişilerde herhangi bir hormonal bozukluk bulunmamalıdır. Doku açısından göz çevresi ve kaş bölgesi uygulamaya uygun değildir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

  • Diod lazer (810 nm boyutu)
  • Nd-Yag lazer (1064 nm boyutu)
  • Ruby lazer (694 nm boyutu)
  • Alexandrite lazer (755 nm boyutu)

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezleri yer olarak Beşiktaş lazer epilasyon olarak ayrıca Okmeydanı ve Şişli ilçelerinde de başarılı ve güvenilir sonuçlar ile müşterilerine hizmet sunuyor.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

En iyi Şişli lazer epilasyon merkezleri için fiyat bilgilerine ulaşmak için seçtiğiniz güzellik merkezinden randevu alarak en güncel fiyat listesini alabilirsiniz. Detaylı bilgi için uzman kişilerle iletişime geçmeniz gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu