Sponsorlu Bağlantılar

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial Dolgu Nedir?

Burun kenarından başlayarak ağız kısmına kadar uzanan çizgilerin olduğu alana nazolabial denir. Cilt esnekliğini yitirip hacmini kaybetmeye başlayınca bu alanda oluşan çukurlar derinleşerek inci çizgilerin oluşumu baş gösterir. Dolayısıyla estetik bir müdahale gerektiren bu alana nazolabial dolgu yapılır. Böylece genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial dolgu öncesi nazolabial alan uyuşturulur ve hazırlanan dolgu maddesi enjekte edilir. Kullanılan bu dolgu malzemesinin ana maddesi hyaloronik asittir. Küçük rötuşlar yapılarak yüz bölgesinde Özellikle de burun ve ağız kısmında oluşan derin kırışıklıklar yok edilir. Ayrıca nazolabial dolgu yüze anlamlı bir ifade katarak yorgun ifadeyi giderir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Doğuştan itibaren her insanda bulunan nazolabial alan yaşlanma ile birlikte daha da belirginleşerek kötü bir görüntüye neden olur. Fakat bütün problemler günümüzde artık sorun olmaktan çıkıyor. Kullanılan dolgu malzemeleri ile tüm derin çizgiler yok edilir. Nazolabial dolgu fiyatları derin çizgileri yok etmek için uygulanacak seans sayısına bağlıdır.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu fiyatları güncel hali ile yapılan ön muayene sırasında hastalara bindirilir. Günümüzde her gün binlerce kişi kliniklere giderek dolgu malzemeleri yardımıyla genç ve güzel bir görünüm elde etmeyi amaçlar.

Bayanlar arasında en çok ilgiyi gören işlem ise dudak dolgusudur. İnce dudak formunu yeniden şekilli ve dolgun hale getirmek amacıyla dudağın iç ve dış kısımlarına dermal dolgular enjekte edilir. Böylece kişinin yüz hatları daha belirgin, dudak yapısı ise daha çekici hale gelir.

Kişinin yüz hatları analiz edilip, gülüş tasarımı belirlendikten sonra ihtiyaç duyulacak kadar dermal dolgu dudağa enjekte edilir. Kullanılan dermal dolgular vücuda uyumlu olduğu için herhangi bir yan etki göstermez. Aynı zamanda dudak dolgusu fiyatları maliyet açısından da her bütçeye hitap ediyor.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudağa enjekte edilen hyaloronik içerikli özel dolgu maddesi ile dudaklar şekilli bir forma kavuşur. Güvenilir ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olan hyaloronik asit cildin ihtiyaç duyduğu bir maddedir. Dolayısıyla hem estetik amaçla kullanılır hem de cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda hyaloronik asit cildin gergin ve esnek olmasını sağlar. Yüze uyumlu bir şekilde tasarlanan ve ihtiyaç duyulan kadar kullanılan dolgu malzemesi ile hacimli dudaklar bir kıvrımlar elde edilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüzün farklı noktalarında kullanılan dolgu maddesi işlemi cerrahi müdahale gerektirmediği için lokal ya da genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Anestezik kremler yardımıyla dudaklar uyuşturulur ve hazırlanan dolgu maddesi küçük iğneler yardımıyla enjekte edilir.

İstenilen şekil elde edilinceye kadar işlem devam eder. Dolayısıyla kullanılacak dolgu maddesi ve miktarı kişiden kişiye farklılık göstereceği için dudak dolgusu fiyatları da farklılık gösterir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusu fiyatları kişiye özel yapılan ön muayene sırasında kullanılacak dolgu malzemesinin miktarı ve burnun uğradığı deformasyonlar göz önüne alınarak hesaplanır. Ameliyat gerektirmeyen burun dolgusu sayesinde burunda oluşan çukurlar, burun ucu düşüklüğü ve burun kemiği kapatılır. Medikal estetik uzmanları tarafından uygulanan küçük dokunuşlarla daha estetik bir görünüm elde edilir.

Burun ameliyatı yaparak estetik operasyon geçiren hastalarda burun dolgusu işleminden yararlanabilir. Burun dolgusu fiyatları maliyet açısından da son derece avantajlıdır. Burun yapısından memnun olmayan herkes dilediği şekilde bu işlemi tercih edebilir. İşlem yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır.

Pratik ve kolay bir uygulama olan burun dolgusu fiyatları güzellik merkezlerinde kullanılan ürünlerin kalitesi ve sunulan kombine hizmetler doğrultusunda belirlenir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu