Sponsorlu Bağlantılar

Oto Kiralama Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Oto Kiralama Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde hızla büyüyen rent a car sektöründe yerel ve ulusal bir çok oto kiralama firması mevcut  ve bu nedenle sizin için en iyi ve uygun hizmeti bulmak zor olabilir. Doğru olanı seçebilmek için birkaç faktörü göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Az deneyime sahip ve kurumsallıktan uzak olan bir oto kiralama firmasının profesyonellikten uzak kalitesiz hizmetler sunacağı anlamına gelir.

Dolayısıyla sorularınız ile onları rahatsız ediyormuşsunuz gibi hissettirecek firmalar sizin için doğru seçim olmayacaktır. Deneyimli bir oto kiralama hizmeti veren kurumsal firmaların farklı araç ve hizmet türleri vardır. Rent a car kaskolu olmayan bir oto kiralama hizmet sağlayıcısı seçerseniz, kaza durumunda herhangi bir zararı karşılayacak kişi siz olup hiç hoş olmayan sorunlarla baş başa kalabilirsiniz.

Kiralamak istediğiniz Araç kiralama firmasını seçerken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bulacağınız çeşitli oto kiralama hizmeti veren çeşitli ve kurumsal firmalar ile görüşmelisiniz. Kiraladığınız aracı teslim edeceğiniz lokasyon da hizmet veren ve araçları 3-4 yaşından eski olan firma seçmemelisiniz.

Kiralık araç seçimi yaparken bulmuş olduğunuz araç kiralama firmaları hakkında kesinlikle internet üzerinden detaylı bilgi almayı, firma hakkındaki yorum ve şikâyetleri dikkate almayı unutmayın. Firmanın internet sitesinde adres, telefon ve kiralama sözleşmesi gibi detayları olmayan.

Kurumsal telefon numarası, araç görselleri, yakıt türü, araç modeli vb. önemli bilgilerin kesinlikle doğruluğunu teyit etmeyi unutmayın. Oto kiralama ofisine gitmek zorunda kalmamak için rezervasyonlarınızı firmaların internet siteleri üzerinden kredi kartı, havale/eft gibi ödeme seçenekleri ile yapılabilmekte olduğunu kontrol ediniz. Profesyonel ve güvenilir olmayan firmalar online rezervasyon hizmeti sağlayamazlar.

Araç kiralama hizmeti sağlayan şirketlerin üslup ve davranışlarına dikkat edin. Sorularınıza cevap vermeleri uzun zaman alan ve yetersiz bilgi sunan şirketler sizin için iyi bir seçim olmayacaktır. Araç seçimi yaparken dikkatsiz davranırsanız hata yapabilirsiniz.

Geçmişte araç kiralama hizmeti alan yakın çevreniz veya aile üyelerinizden tavsiye isteyin ve onların deneyimlerini dinleyin. Yerel araba kiralama hizmeti sağlayan firmaları ziyaret ettiğinizden emin olun, böylece araçlarına bakabilir ve iyi durumda olup olmadıklarını görebilirsiniz. Ayrıca, uygun fiyatlı bir oto kiralama firması bulabilmeniz için benzer sınıf kiralık araçların fiyat, model ve ek hizmetlerini karşılaştırmanızı tavsiye ederiz.

Araç Kiralarken Bilinmesi Gerekenler

 

Araba kiralamak herhangi bir tatil ve gezilerinizde muazzam bir fark yaratabilir, toplu taşıma araçlarına ihtiyaç duymadan istediğiniz zaman, istediğiniz yerde konaklama, alışveriş ve ihtiyaçlarınız için size zaman kazandırarak ayrıcalık tanır.

Grubunuz için doğru arabayı seçmek, alacağınız keyfi en üst düzeye çıkaracak ve maliyetlerinizi en aza indirecektir.  Oto kiralama firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Taşıyabileceğiniz toplam insan sayısını sayın. Ailenizi veya arkadaşlarınızı ziyaret ediyorsanız, öğünlere veya aktivitelere birlikte gitmek isteyebilirsiniz. Bazı araçlarda orta koltuklar ve arka koltuklar küçük çocuklar için uygundur ancak yetişkinler için rahatsız edicidir. Herkes için rahat oturma imkânı sunan bir araç seçmek seyahatiniz için önemlidir.

 

  • Özellikle tatile veya memleketinize gitmek için araç kiralıyorsanız. Seçmiş olduğunuz aracın bagaj ve taşıma hacimleri yapacağınız seyahatin konforu için çok önemlidir. Planladığınız seyahat ile birlikte yanınızda getireceğiniz insan sayısı, bavul, ekipman veya eşyalara göre araç seçimine dikkat etmelisiniz. Araç kiralama firmalarının web siteleri genellikle bu tür bilgileri barındırmazlar, bu konuda ikilemde kalırsanız müşteri hizmetleri ile görüşerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

  • Düşündüğünüz araçların yakıt için bir İnternet araması yapın. Melezler genellikle en iyi gaz kilometresini alır, ancak yaygın olarak bulunmaz. Küçük arabalar genellikle büyük araçlardan daha iyi yakıt ekonomisi elde eder. Kiralık aracınızı seçerken gaz kilometresini konforla dengeleyin.

 

  • Birkaç Trabzon oto kiralama acentesi web sitesinde araç açıklamalarını okuyun. Bazı acenteler araçlarında DVD oynatıcılar ve GPS sistemleri gibi ekstra özellikler sunmaktadır, ancak siz bunun için ekstra bir ödeme yapabilirsiniz. Araç sigortanızın veya kredi kartı şirketinizin genellikle pahalı bir eklenti olan kira sigortasını kapsayıp kapsamadığını öğrenin.

 

  • En iyi fiyatı bulmak için birkaç İzmir oto kiralama acentesini ve lokasyonu karşılaştırın. Birden fazla acentede fiyatları kontrol etmek için toplayıcıları çevrimiçi ziyaret edin. Aynı şirket içinde, havaalanı kiralama yerleri genellikle yakındaki şubelerden daha pahalıdır. Havaalanı olmayan bir yerde kiralamayı seçerseniz, tesise gidiş geliş ulaşım maliyetini hesaba kattığınızdan emin olun. 25 yaşın altındaysanız ekstra ödeme yapmayı bekleyin. Karşılaştırmanızı yaparken vergileri, ücretleri ve ek ücretleri göz önünde bulundurun.

 

  • Yola çıkmadan önce aracı iyice kontrol edin. Görünür hasarı aramak için etrafta dolaşarak inceleme yapın ve sözleşmedeki sorunları not edin. Farların, pencerelerin ve hidrolik direksiyonun düzgün çalıştığından emin olun ve gaz deposunun yerini ve çalışmasını not edin. Sizi hiçbir şekilde rahatsız eden bir arabayı kabul etmeyin.

Güvenilir Oto Kiralama Firması: Eco Oto Kiralama

Güven bir oto kiralama şirketi için ilk önceliktir. Seçimlerinizde mutlaka uzun yıllardır hizmet veren oto kiralama firmalarını seçin. Trabzon oto kiralama hizmeti denince akla Eco Oto kiralama gelir. Eco oto kiralama başta Trabzon olmak üzere, Ankara, Giresun, Ordu, İzmir gibi büyükşehirlerde hizmet veren bir oto kiralama firmasıdır.

Firma uzun yıllara dayalı tecrübesiyle, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Deneyimli ve profesyonel ekibi ile tatillerinizde, iş gezilerinizde, özel günlerinizde size ekonomik seçenekler sunar. Size de sadece Eco oto kiralama ile tatilinizin, iş gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz. İster kısa dönem kiralamalar, isterseniz uzun dönem kiralamalar için Eco Oto kiralama firmasına danışmadan araç kiralama yapmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu