Gündem

Piyasa gelişmeleri

Haftaya başlarken küresel piyasalarda görünüm pozitif. Asya genelinde %1’in üzerinde kazançlar görülürken, ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde de görünüm pozitif. Gün içerisinde Tüketici Güven Endeksi ve Turizm İstatistikleri içeride takip edilecek gündem maddeleri olacak, ayrıca saat 10:00’da Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Hafta içerisinde ise Jackson Hole Toplantısı’ndan çıkacak başlıklar takip ediliyor olacak. Güne pozitif tarafta başlamasını beklediğimiz BIST için 1455—1460 bölgesi direnç konumlu takip edilebilir.

İZLENECEKLER —Ağustos’21 Tüketici Güven Endeksi —Temmuz’21 Turizm İstatistikleri

ŞİRKET HABERLERİ

—VESBE ödenmiş sermayesini %742 oranında bedelsiz olarak artırarak TL190mn’dan TL1.6mr’a çıkarma kararı aldı.

—ULKER operasyonel verimlilik ve entegrasyon çalışmaları kapsamında Esenyurt’ta faaliyet gösteren fabrikanın Gebze’ye taşınmasına ve Esenyurt’taki binanın arsasıyla beraber satılmasına karar verildiğini bildirdi.

—SISE, Çayırova Cam Sanayii AŞ ile devralma suretiyle birleşmesine yönelik başvurunun kurul tarafından onaylandığını bildirdi.

—ULUUN hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL5.41-5.44 fiyat aralığından toplam 60bin adet hisse alımı gerçekleştirildiğini bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu