Gündem

Piyasa gelişmeleri

Haftasonu yayımlanan Orta Vadeli Program’a göre büyüme 2021 yılı için %9.0, 2022 yılı için %5.0; işsizlik 2021 yılı için %12.6, 2022 yılı için %12.0; enflasyon 2021 yılı için %16.2, 2022 yılı için %9.8 olarak öngörülüyor. Bugün Reel Efektif Döviz Kuru ve TCMB’nin aylık fiyat gelişmeleri değerlendirmesi anketi takip edilecek. ABD’de resmi tatil dolayısıyla piyasalar kapalı olacak, vadeli tarafında ise bugün sınırlı alımlar görülmekte. Asya piyasalarında da görünüm pozitif. BIST’in de güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz. Cuma günü yayımlanan TCMB verilerine göre yabancı yatırımcılar 23-27 Ağustos haftasında $43mn tutarında hisse senedi ve $60mn tutarında Dibs alışı gerçekleştirdi.

İZLENECEKLER

—Ağustos’21 TCMB Aylık Fiyat Gelişmeleri Değerlendirmesi

—Ağustos’21 Reel Efektif Döviz Kuru

—Hazine 2 yıllık tahvil ihalesi

ŞİRKET HABERLERİ

—CCOLA geçtiğimiz yıl iştirakine Rekabet Kurulu tarafından açılan soruşturmada şirketin taahhüt başvurusunda bulunduğunu ve başvurunun uygun görülmesi neticesinde ilgili taahhütlere uyum çalışmalarına başlanacağını bildirdi.

—ITTFH bağlı ortaklığı İmaş Makine’nın halka arzına ilişkin kurula izin başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

—KZBGY 6a21 net karının TL222mn olduğunu açıkladı. Şirket ayrıca Marmaris Kızılbük Wellness Resort projesinde bugüne kadar 8473 adet devremülk satışının gerçekleştirildiğini, yapılan satışlara ilişkin toplam 790mn ön satış cirosu elde ettiğini bildirdi.

—KAREL ödenmiş sermayesini %242 oranında bedelsiz olarak artırıyor, şirket payları bugün bölünmüş fiyattan işlem görecek.

—AKGRT bugün 2020 yılı kar payı ödemesinin ikinci taksiti olarak hisse başı brüt TL0.34 temettü ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu