Gündem

Piyasa gelişmeleri

YORUM

Piyasalarda Delta Varyantı etkisi baskı unsuru olmayı sürdürüyor. Bugün Asya genelinde görünüm negatif. ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde ise kayıplar görece sınırlı. Nasdaq ise yükseliş trendini koruyarak günü %0.98 yükselişle 14500 seviyesinde tamamladı. Bugün içeride Haziran ayı Ekonomik Güven Endeksi rakamı açıklanacak. Dün BIST günü %1.34 kayıpla 1373 seviyesinde tamamladı. Düşük hacim ile beraber gün içi yukarı yönlü hareketler sınırlı kalmaya devam ediyor. Bugün BIST’in güne yatay konumda başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER

—Haziran’21 TÜİK Ekonomik Güven Endeksi

ŞİRKET HABERLERİ

—TUKAS Torbalı Fabrikası için alınan TL72.9mn tutarındaki teşvik belgesi üzerinden tamamlama vizesi alındığını; belge kapsamında yararlanılacak destek unsurlarının ise yatırım tutarı üzerinden %30 yatırıma katkı oranı ile TL21.9mn vergi indirimi, %10 oranında TL7.3mn sigorta primi işveren hissesi desteği şeklinde olduğu açıklandı.

—DOAS 2020 yılı kar payı dağıtımının ikinci taksidi olan brüt TL1.36 tutarın ödenmesine ilişkin hak kullanım tarihinin 12 Temmuz olduğunu açıkladı.

—PAPIL başta Çek Cumhuriyeti olmak üzere AB ülkelerinde iş geliştirme ve satış faaliyetlerini yürütmek üzere Çek Cumhuriyeti’nde bir firma kurulduğunu açıkladı.

SEKTÖR HABERLERİ

—İçişleri Bakanlığı’nca 81 il valiliğine gönderilen genelgede bazı ülkelerde artan vaka sayılarına dikkat çekilerek, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan gelen uçuşların yeni bir karar alınıncaya kadar durdurulduğu belirtildi

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu