Gündem

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 14.933 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 53 kişi olduğu açıklandı.
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: Covid – 19 bu yıl bitebilir.
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ukrayna ile yapılan müzakerelerin sonuçlarının “ileriye dönük olumlu gelişme” olduğunu söyledi.
Putin, İtalya Başbakanı Draghi ve Almanya Başbakanı Scholz ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede doğalgaz ticaretinde rubleyle ödeme sistemini ele aldı.
Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi. Buna göre, spor kulüpleri ve spor anonim şirketlerinde hesap verilebilirlik, denetlenebilirlik ve şeffaflık yönünden düzenlemelere gidilecek.
Washington Post haberine göre Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın Çin devletiyle ilişkili bir enerji şirketiyle anlaşmalar yaptığı ve milyonlarca dolarlık ödeme aldı.
ABD Başkanı Biden, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD’nin Ukrayna’ya doğrudan 500 milyon dolarlık yardım yapma niyetinde olduğunu söyledi.
Biden yönetiminin enflasyonla mücadele kapsamında petrol rezervlerinden piyasaya büyük ölçekte arz yapmayı planladığı belirtildi. Uzun sürmesi beklenen hamleyle günde 1 milyon varilin piyasaya sunulması planlanıyor.
Rusya’da devlet kurumlarının kritik altyapılara yönelik yabancı yazılım satın alması ve 2025’ten itibaren de kritik altyapılarda yabancı yazılım kullanması yasaklandı.
Motorin fiyatlarına 88 kuruşluk indirim yapıldı .
Ne Olacak?

Yurt içinde Ticaret Açığı ve Yabancıların Hisse DİBS işlemleri açıklanacakken, Almanya’da İşsizlik Oranı, İngiltere’de GSYH, ABD’de İşsizlik Başvuruları açıklanacak.
S&P’nin 1 Nisan’da Türkiye değerlendirmesi yapması bekleniyor.
B orsa İstanbul’un bu sabah yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu