Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşmeye Kesin Çözüm Mümkün Mü?

Sertleşmeye Kesin Çözüm Mümkün Mü?

Ülkemizde ve dünyada birçok erkeğin muzdarip olduğu sertleşme sorunu genellikle fazla sigara içimi, hormonal bozukluklar, kalp ve şeker hastalıkları ile beraber tansiyon hastalığına bağlı olarak ortaya çıkabilir. Öncelikle uzman doktorun hormon testleri, kan ve idrar tahlilleri ile beraber gerekli tetkikleri yaptıktan sonra sertleşme sorununun kaynağını ortaya çıkarabilir. Sertleşmeye kesin çözüm bazı tedavi yöntemleri ile hallolabiliyor.

Yapılan incelemeler sonucunda nedeni tespit edilen sertleşme sorunu uygulanacak olan sertleşmeye kesin çözüm tedavileri ile ortadan kaldırılabilir. Teknolojik gelişmeler bu alanda da ameliyatsız sertleşme sorunu tedavi etmede başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Kullanılan şok dalgaları ilaç tedavileri sertleşme sorununu ortadan kaldırabilir.

Sertleşmeme Sorunu Nedir?

Ülkemizde yapılan araştırmalarda 40 yaşın üstündeki erkeklerin yüzde 69’u sertleşme sorunu ile karşılaştığı gözlenmiştir. Sigara kullanımı birçok hastalığın habercisi olduğu gibi sertleşme sorununda kaynağı durumunda olabilir. Tatmin edici cinsel birleşmenin oluşmasında önemli bir yer tutan penis sertleşmesi yeteri düzeyde olmaması veya doyuma ulaşmadan peniste oluşan sertliğin kaybolması iktidarsızlık veya sertleşme sorunu olarak tanımlanır.

Erkeklerde ortaya çıkan sertleşme sorunu kişi psikolojisi üstünde olumsuz etki yapacak ve sorunun daha da büyümesine neden olacaktır. Oysa uzman doktorların yapacağı teknik ve değerlendirme neticesinde bu sorunun ortadan kaldırılması mümkün hale gelecektir.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Sertleşme sorunu birçok erkeğin korkulu rüyası durumunda bulunmaktadır. Mahrem konulardan bir tanesi olan sertleşme problemi ülkemiz gibi kapalı toplumlarda rahat bir şekilde dile getirilmesi için basit müdahaleler ile ortadan kaldırılabilecek bir sorun iken müdahale edilmemesi beraberinde daha büyük problemlerin oluşmasına neden oluyor.

Uzman ürologlar tarafından yapılacak olan incelemeler neticesinde sertleşme bozukluğunun altında yatan ne döner tespit edilerek en doğru tedavi yöntemi belirlenmiştir.

Penis Protezi Nedir?

Sertleşmeye kesin çözüm olarak en son ameliyat ile gerçekleştirilecek olan penis protezi ameliyatıdır. İlaç tedavilerine ve yardımcı tedavileri cevap vermeyen hastalara son çare olarak penis protezi uygulanır. Bu sayede sağlıklı bir cinsel birleşme elde edilebilir. Birçok nedene bağlı olarak penis sertleşmesi yeterli düzeyde olmayabilir ve cinsel ilişkinin gerçekleşmesine engel olur. Penis protezi ile sağlıklı ve devamlı cinsel hayatın elde edilmesi mümkün hale gelir.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Sertleşmeye kesin çözüm oluşturmak isteyen kişiler temelde iki grup penis protezi ameliyatı olabilirler. Bunlardan ilki sürekli sert kalan eğilip bükülme özelliği bulunan protezdir. İkinci olarak şişirilip söndürülebilen mekanizmaya sahip protezdir.

Belden aşağı uyuşturma ile gerçekleştirilen bu ameliyatlar ereksiyon oluşumunda sperm kalitesinde orgazmı yeterliliğinde herhangi bir yan etki yapmaz. 45 dakika ile bir buçuk saat arasında süren bu ameliyatlar iyileşme süreci 6 hafta kadar sürmektedir. Cinsel birleşme doktorun tavsiyeleri doğrultusunda iyileşme gerçekleştikten tavsiye edilir.

Penis Kırılması Belirtileri

Günümüzde birçok erkeğin korkulu rüyası konumunda bulunan penis kırılması ereksiyon halindeki penisin travma sonucu oluşan durumdur. Penis kırılması belirti olarak penisin içerisinde bulunan korpus kavernosumun yırtılması veya zarar görmesi durumların oluşur. Penis fraktürü genellikle cinsel ilişki sırasında penisin zorlanması sonucunda meydana gelir. Olay sonucunda penis kırılması belirti ile anlaşılabilir.

Bu belirtiler idrardan kan gelmesi peniste oluşacak morluk ve aynı şişmeler, kızarıklık yıkılma sesini duyurması gösterilebilir. Böyle durumda panik yapmadan uzman doktora başvurulmalı ve tedavileri bir an önce gerçekleştirilmelidir.

Kırılma sonrasında ilişkinin sonlandırılması ve buz konularak üroloji doktoruna başvurmak gerekir. Penis kırılması belirti ortaya çıktığında bunun anlaşılması ve doğru teşhisin konulması önemlidir. Üroloji doktoru Hasar gören ve yırtılan dokuları onararak tekrar sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmanızı sağlayacaktır.

ESTW Tedavi Yöntemleri

Sertleşme sorunu bu gün geçtikçe artmakta bu durum birçok tedavi yönteminin uygulanmasına ve keşfedilmesine olanak bulmuştur. Bunlardan bir tanesi de eswt Şok dalga tedavisidir. Bu sayede peniste yeni kan damarlarının ortaya çıkması hedeflenir. Eswt tedavisi fiyatları makul düzeylerde olduğundan dolayı herkes tarafından rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Penil kök hücrelerinin uyarılması ile harekete geçerek kan dolaşımını hızlandırır ve penisin tekrar sertleşmesine olanak sunar. İleri derece sertleşme sorunu yaşayan kişilerde %100 etkili sonuçlar doğurmayabilir.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Eswt tedavisi fiyatları uygulamayı yapacak olan doktorun ve uygulama merkezinin tecrübe ve başarıları ve uygulayacakları seans sayılarına göre değişkenlik gösterir. Bu uygulamaların mutlaka uzman kişilerce yasal izinlere sahip uygulama merkezlerince yapılmalıdır. Sonuçları göz önünde bulundurulduğunda Eswt tedavisi fiyatları çoğu kişinin dikkate almayacağı küçük ayrıntılar olarak kalır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu