Sponsorlu Bağlantılar

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Yanaklara uygulanan dolgu uygulamaları genellikle yaşlanma etkisi olan kırışıkların giderilmesi ve daha genç bir görünüm elde edilebilmesi için yanak dolgusu fiyat avantajları ile de uygulanan estetik işlemlerdendir. Yanak bölgesinde meydana gelen çukurlukların ve zayıf olmaya bağlı sarkmaların giderilmesinde oldukça avantaj sağlayan bir uygulamadır.

Yanak dolgusunun amacı elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi olmasından dolayı diğer estetik dolgularda farklı olarak elmacık kemiklerine enjeksiyon yapılarak gerçekleşir. Elmacık kemikleri ve yüz hatları belirgin olmayan kadın ya da erkek fark etmeden herkese yanak dolgusu fiyat uygunluğu güvencesi ile uygulama yapılabilir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyat kriterleri uygulama yapılacak kişi ve merkeze göre değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve ne kadar dolgu malzemesi kullanılacağı maliyetlerin belirlenmesinde önemli etkenlerdendir.

Bu nedenle öncelikle uzman kişiyle görüşme yapılıp muayene olunması ve detaylı bilgi alınması önem taşır. Yanak dolgusu ve elmacık kemiklerine yapılan dolgular, başka ek bir operasyon ihtiyacı gibi konular görüşülerek fiyatların belirlenmesi en sağlıklı yoldur.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Estetik işlemler arasında en sık uygulanan ve çene formunun düzeltilmesi için tercih edilen estetik işlemlere çene dolgusu denmektedir. Çeneye yapılan dolgu uygulamaların amacı yüzün istenilen orantıya kavuşturulması, kaybolan çene formunun yeniden kazandırılmasıdır.

15-20 dakika süren bir uygulama olup çene dolgusu fiyat bakımından da bölge genişliği göz önüne alındığında maliyeti düşük bir estetik işlemdir. Kolaylıkla yapılan uygulama sonrasında kişi gündelik yaşamına hemen dönebilir ve uygulama sonrasında herhangi bir yan etkisi bulunmamasından dolayı oldukça güvenlidir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu fiyat işlemleri genel olarak 3 farklı şekilde uygulamaya göre belirlenir. Hyaluronik asit enjeksiyonu, kök hücre ve yağ enjeksiyonu kullanılarak yapılmaktadır. Eğer dolgu işlemi hyaluronik asit kullanılarak yapılacak ise kişi herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmez. Diğer teknikler kullanılarak yapılacaksa liposuction yöntemi kullanılarak yağ alımı yapılması gereklidir.

Dolgu uygulamaları yaşanan form kayıplarının düzeltilmesi ve hacim kazandırılması için oldukça fayda sağlayan bir uygulamadır. Estetik cerrah, dermatolog ya da medikal estetik uzmanı tarafından uygulanmalıdır. Yarım saat yâda bir saat süren kısa süreli, konforlu, güvenli ve zararsızdır.

Dudak Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusu fiyat uygunluğunun amacı farklı dolgu malzemeleri kullanılarak dudakların olmasını istendiği gibi dolgun ve çekici görülmesini sağlamaktır. Düzenli aralıklarla yenilenmesi gereken bu dolgu uygulamasını özellikle bayanlar günümüzde sıklıkla tercih etmektedir. Pratik ve kısa sürede tamamlanan dudak dolgusu işlemleri hyaluronik asit kullanılmasından dolayı kalıcı bir uygulama değildir.

Kullanılan dolgu malzemesine göre dudak dolgusu fiyat kriteri belirlenirken aynı zamanda kalıcılığı da değişkenlik gösterecektir. Genel olarak 6-12 ay gibi bir süre kullanıma ve kullanılan dolgu malzemesine göre etkisi devam etmektedir. Bu süre sonunda ise tekrarlanabilir olmasından dolayı uzman hekimlerle görüşülerek işlem tekrarı yapılabilir.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

İnce dudak yapısına sahip olan kişilerin tercih ettiği dudak dolgusu fiyat uygulamaları maliyet olarak da zaman olarak da kişilere tasarruf sağlamaktadır. Kısa sürede tamamlanan dolgu işlemleri sonrasında kişilerin kaybolan öz güvenleri yerine gelirken aynı zamanda istedikleri görünüm kazanılmış olmaktadır.

Dolgu uygulamalarında lokal bir şekilde uyuşma sağlanmasından ve kesi izi olmamasından dolayı oldukça risksiz bir işlemdir.

İyileşme süresi yok denecek kadar kısa olup hastanın gündelik hayatına hemen dönmesi mümkündür. Sağlıklı ve etkili sonuçların alınması adına mutlaka dolgu uygulamalarının kaliteli malzemeler kullanılarak yapılması ve işlemlerin uzman bir kişi tarafından steril koşullarda yapılması önem taşır.

Kısa sürede başarılı sonuçlar alınan çene dolgusu fiyat avantajı olan bir estetik işlemi olmasından dolayı günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu